Minimum formaldehydu v konstrukci i v domě

V dnešní době se u novostavby klade důraz na tzv. nízkoenergetické bydlení a s tím související kvalitní dobře tesnící okna. Lidé si, ale neuvědomují, že díky tomu zůstávají uvnitř místnosti neodvětrané i škodlivé látky. Jedná se zejména o emise formaldehydu z vybavení a konstrukce domů. 

Spolecnost JV DŘEVOSTAVBY, s.r.o. se snaží obsah těchto látek ve svých konstrukcich omezit dvěma způsoby:

1.OSB desky nejsou hlavním materiálem naší konstrukce skeletu dřevostavby

OSB desky jsou běžně vyráběny pomocí formaldehydových lepidel. Abychom nezatežovali novostavbu tímto jedovatým prvkem, používáme v naší obvodové stěně konstrukční desku RIGISTABIL resp. RIGIDUR. Obě tyto desky nejsou na bázi formaldehydových lepidel, ale na bázi sádrokartonu resp. sádry-rozvlákněného dřeva.

RIGISTABIL - Protipožární sádrokartonová deska - http://www.rigips.cz/rigistabil/

RIGIDUR - Sádrovláknitá deska  - http://www.rigips.cz/sadrovlaknite-pricky-rigidur/

Spolecnost JV DŘEVOSTAVBY, s.r.o. je proškolená a certifikovaná firma, která může provádět montáž těchto systémů. 

 2. Technologií Activ AIR

Technologie Activ Air není žádná "horká novinka". V zahraničí je dloholetou osvědčenou technologií a mnohdy i standardem. V České Republice se také vyskytovala řadu let, ale pouze v materiálech vysoké cenové relace. Tato skutečnost je však diky spolecnosti RIGIPS překonána a technologie se stala velmi dostupnou. 

Do desek, které se používají na vnitřní opláštšní domu, můžeme zajistit přidání příměsy, která umožnuje rozklad emisí formaldehydu. Ten je obsažen napříkla v nátěrech, nábytku, lepidlech, oblečení apod. Zmiňovaná patentovaná technologie dokáže snižit během několika dní koncentraci formaldehydu v místnosti o více jak 70% a to po dobu přibližně padesáti let.

Pokud Vás nabídka zajaula,neváhejte nás kontaktovat - povíme Vám o  technologii  Aktiv Air více a vytvoříme příznivou cenu.

Více o Aktiv Air na: http://www.rigips.cz/deska-active-air/

K U C H Y N Ě

.

F I N A N C O V Á N Í